Cechowe spotkanie z Emilem Bilińskim w Krakowie

Już po raz drugi, członkowie Krajowego Cechu Fotografów mieli okazję gościć w Pracowni Portretów Męskich Adama Mikołajczyka w Krakowie.
 Ważnym punktem spotkania było przypomnienie przez Cechmistrza Marka Gołąbka kwestii dotyczącej zgłoszenia na szkolenie RODO, które odbędzie się w kwietniu 2018. Wejście w życie Rozporządzenia o ochronie danych osobowych, a także ochronie wizerunku, wiązać się będzie z nowymi obowiązkami dla przedsiębiorców. Dlatego też Zarząd KCF, wychodząc naprzeciw potrzebie wyjaśnienia i rozwiązania trudności, związanych z nowymi przepisami, zaprasza na dwuetapowe szkolenie, które docelowo pomoże stworzyć indywidualne procedury do wdrożenia w firmach.

   

   

W niezwykłych, postindustrialnych wnętrzach starej fabryki tytoniu i cygar, odbyło się także spotkanie z Emilem Bilińskim, który wprowadził zebranych w swój wyjątkowy świat kreatywnej fotografii.
Jak można było się przekonać, sukces i uznanie zyskać można poprzez konsekwentną pracę, upór i bezkompromisowe podejście do trudnego rynku. Emil Biliński jest znanym i wielokrotnie nagradzanym fotografem, który pierwsze kroki w fotografii, stawiał w Wiedniu, gdzie mieszkał od dzieciństwa. Tam też uzyskał wykształcenie fotograficzne, poparte praktykami u doskonałych, bardzo wymagających mistrzów.
Aktualnie pracuje głównie w branży reklamowej, tworząc wyjątkowe kampanie.
W czasie spotkania, gość w sposób niezwykle dynamiczny i energetyczny prezentował przykłady swojej pracy, od pomysłu, poprzez wszystkie etapy przygotowawcze i organizacyjne, do gotowego produktu. Opowieści pełne było ciekawostek, interesujących i nietypowych rozwiązań technicznych, wykorzystywanych w czasie pracy.
W drugiej części spotkania, gość zaprezentował ciekawy system oświetlenia mobilnego dla filmowców i fotografów, z wykorzystaniem lamp ledowych, firmy ROTOLIGHTTematy poruszane przez pana Bilińskiego nie zostały wyczerpane mimo przedłużenia spotkania ponad planowany czas, dlatego też uczestnicy zaproszeni zostali na warsztaty tematyczne, które zostaną przygotowane zgodnie z wymaganiami zainteresowanych.

TC