Coroczne spotkanie biesiadne - Żywiec

21 sierpnia 2016 roku odbyło się kolejne Biesiadne Spotkanie Fotografów. W tym roku spotkaliśmy się w Żywcu. Organizatorem spotkania był jak zawsze zarząd KCF, a funkcję lokalnego gospodarza pełnił Jarosław Deka.
W klimatycznej Kawiarni Wiedeńskiej DeKaffe, uczestników spotkania przywitał Cechmistrz, a po przywitaniu omówiono plan dnia oraz przedstawione zostały bieżące sprawy KCF . Miłym akcentem było krótkie wystąpienie Jarosława Deki i wręczenie uczestnikom, upominków. Oprócz szklaneczek na piwo z charakterystycznym nadrukiem browaru żywieckiego, goście otrzymali tradycyjne pierniki, wytwarzane w mieście od prawie 100 lat, przez czwarte już pokolenie piernikarzy na czele z seniorem rodu panem Krzysztofem Bielewicz.


Po wspólnym obiedzie, uczestnicy przeszli do zakładu „Foto u Jarka”, po drodze podziwiając żywiecki park wraz z dziedzińcem zamkowym oraz pałacem Habsburgów. Krótki spacer, ubarwiony był opowieściami Jarosława Deki o ciekawostkach związanych z tym miejscem.
Firma „Foto u Jarka” istnieje już ponad 30 lat i prowadzi ją Jarosław Deka. Zakład stale się rozwija, poszerza swoją ofertę, pokonując trudności, z jakimi boryka się cała branża fotograficzna. Od niemal 10 lat w „Foto u Jarka” funkcjonuje dział reklamy, prowadzony przez Witolda Dekę (syn Jarka). Fotografia i reklama doskonale się uzupełniają, a współpraca ojca z synem przebiega wzorowo. Fakt ten został zauważony i zakład został wyróżniony w kategorii Mikroprzedsiębiorstwo w Konkursie Firma Rodzinna Roku 2016.
Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć oba działy Foto u Jarka – fotograficzny i reklamowy.
Kolejnym punktem dnia było wspólne zwiedzanie części Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu, zapoznanie się z poszczególnymi etapami produkcji piwa, wizyta w hali produkcyjnej, pokaz tradycyjnego palenia słodu oraz degustacja żywieckiego porteru.
Po wizycie w części produkcyjnej browaru, goście przeszli do przyzakładowej Restauracji Żywieckiej, gdzie przy kufelku piwa i krótkim filmie przygotowanym przez Janusza Kanię, wspominano spotkanie „Weronika 2016” w Koszęcinie.
Na zakończenie, wykonano pamiątkowe zdjęcie i na tym Spotkanie Biesiadne Fotografów 2016 w Żywcu oficjalnie zostało zamknięte.
Mimo, że pogoda nie dopisała i w sierpniową niedzielę zrobiło się bardzo jesiennie i deszczowo, nastrój panował radosny i pełen optymizmu.
Spory entuzjazm wywołało zaproszenie pana Leszka Olejnika do leżącej nieopodal Żywca, Węgierskiej Górki, na kolejne Spotkanie Biesiadne Fotografów w sierpniu 2017 roku.
Na koniec należy podziękować zarządowi KCF i Jarosławowi Dece oraz wszystkim przybyłym za wspaniałą atmosferę i wspólnie spędzony dzień.
Poniżej można zobaczyć jak było na naszym spotkaniu.
Fotografie sferyczne wykonane zostały przez otwartego na wszelakie nowości w dziedzinie foto-video Janusza Kanię.
https://photos.google.com/share/AF1QipPaI9VrV-pkA3aj5f3yTkBz1m8eAngUjJt4nrimhLrFn2Mfz-IF4LO_hdEruqaWcA?key=TGwxTDFJU2VidVdIRTZsUDBrTVZTODd4R2VFM0Fn


Zapraszamy na 25 Forum Fotografów w Łebie w dniach 25-28.09.2016.

Następne spotkanie KCF 27.10.2016 w Rudzie Śląskiej u cechmistrza w świeżo wyremontowanym studio „Foto-Marek“.