Listopadowe spotkanie członków KCF

Listopadowe spotkanie członków KCF w Restauracji Vertigo w Rudzie Śląskiej przebiegało w twórczej i kreatywnej atmosferze.
Rozpoczynając, Cechmistrz Marek Gołąbek pogratulował zdanego egzaminu czeladniczego, młodej fotografce Karolinie Kani.
Kolejnym punktem wystąpienia Cechmistrza było omówienie prośby Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości, wystosowanej do KCF o pomoc w realizacji kalendarza rzemieślników na rok 2018. Tematem przewodnim kalendarza jest „Mistrz i uczeń”. W imieniu członków KCF Zarząd przychylił się do prośby i we współpracy z fotografami zrzeszonymi w Cechu przygotowany został materiał fotograficzny do kalendarza. Prezentacja publikacji zaplanowana została na kolejne, uroczyste, przedświąteczne spotkanie członków KCF, które odbędzie się 14 grudnia 2017 w Zabrzu.
W dalszej części przedstawione zostały aktualności związane z wdrażaniem nowego wzoru masek do dowodów osobistych. Kwestia ta jest o tyle ważna, iż brak jasnych i czytelnych wytycznych powoduje chaos oraz i fakt że zdarzają się nieporozumienia na linii fotograf – urzędnik – klient. Dlatego też, koniecznym jest podejmowanie wszelkich starań, aby szybko i skutecznie wypracować optymalne zasady działania na bazie bieżących wytycznych urzędowych. Takie też kroki podejmowane są m.in. we współpracy z firmą Piksel-Tech na szczeblu ministerialnym. Uczestnicy zostali poinformowani na jakim etapie znajdują się rozmowy i jakie kroki będą w dalszej kolejności podejmowane przez KCF.
Po krótkiej przerwie, w drugiej części spotkania, uczestnicy zapoznali się z ciekawą propozycją przedstawioną przez firmę FG Studio z Goczałkowic, produkującą nowatorskie systemy ramek „na wcisk”. Szeroka gama możliwości i wielofunkcyjność proponowanej oferty spotkały się dużym zainteresowaniem. Grzegorz Kopeć, właściciel firmy oraz członek KCF, zaprezentował różne sposoby montażu ramek, a na zakończenie odpowiadał na zadawane pytania.
Szczegóły oferty znaleźć można na stronie firmy http://www.druk-oprawa.pl/
Podziękowania należą się dla Arkadiusza Tumidajskiego za ciekawą relację filmową ze spotkania, którą zobaczyć można na stronie https://www.facebook.com/KrajowyCechFotografow/