Piotr Oleś - fotografia w reklamie - spotkanie autorskie

24 listopada 2016 w restauracji „Zielony ogród” w Zabrzu, odbyło się spotkanie członków KCF i KAF. Część oficjalną prowadził Cechmistrz Marek Gołąbek.

W dniu 23 listopada 2013, w wieku 80 lat zmarł Józef Lubecki – współzałożyciel i wieloletni członek Krajowego Cechu Fotografów w Katowicach. Pamięć kolegi uczczono chwilą ciszy oraz wydelegowano osoby, które reprezentować będą KFC na uroczystości pogrzebowej w Piekarach Śląskich.

W dalszej części, zebrani zaproszeni zostali na organizowane w grudniu, tradycyjne spotkanie przedświąteczne, które odbędzie się 15 grudnia w restauracji „Zielony ogród”. Gośćmi specjalnymi dnia będą: Katarzyna Łata-Wrona, Mieczysław Kieca, Jan Klimek, Beata Białowąs i Michał Wójcik.

Po krótkim omówieniu spraw bieżących, głos oddano gościowi spotkania – panu Piotrowi Olesiowi. Prelekcję pt. „Fotografia w reklamie”, poprzedziło wprowadzenie wygłoszone przez kolegę Stanisława Michalskiego.

Pozostała część wieczoru należała do Piotra Olesia i jego barwnych opowieści o swoich pracach.

Piotr Oleś jest członkiem ZPAF, laureatem wielu konkursów fotograficznych. Ma na swoim koncie wiele cykli fotograficznych, albumów, wystaw. Jest fotografem wielu wydawnictw muzycznych i portrecistą czołówki polskich muzyków, aktorów i znanych osobistości.

 Prace Piotra Olesia zakupione zostały między innymi przez muzea w Bielsku-Białej, Rudzie Śląskiej, Cieszynie.

Od wielu lat współpracuje z siecią prestiżowych hoteli w Niemczech, tworząc oryginalne projekty reklamowe.

Prezentowane prace charakteryzowały się oryginalnością pomysłów, niezwykłą wizją i stylem, czasem wzbudzały kontrowersje i prowokowały do wymiany zdań i ożywionej dyskusji.

Mnogość tematów, pomysłów oraz kwestii, których prelegent nie zdążył omówić, przyczyniło się do zaproszenia artysty na spotkanie w nadchodzącym roku.

Podsumowując, należy powiedzieć, że wieczór z fotografią reklamową i oryginalnym stylem pana Olesia, był ciekawym doświadczeniem dla wszystkich zgromadzonych.

TC