Relacja z Kuligu 2023

Tradycją stało się już radosne rozpoczęcie roku w pięknej, górskiej zimowej scenerii tym razem w Wiśle w malowniczej dolinie Nowej Osady i Gościejowa. Organizatorem i gospodarzem spotkania w Wiśle był Szymon Brodacki, który niestrudzenie dbał nie tylko o dynamiczny plan spotkania, ale też o świetne humory uczestników.
Głównym punktem w planie dnia był kulig zorganizowany przez firmę KOLYBA pod Kaszatne. Trzy zaprzęgi  ciągnięte przez piękne, dzielne koniki, wiozły uczestników widokową trasą, której kolorytu dodawała śnieżna aura, która pojawiła się jak na zawołanie dwa dni przed naszym kuligiem. Wcześniej było wiosennie i bez grama śniegu.
Tuż po zmroku, po dotarciu do Kolyby rozpoczęło się biesiadowanie przy akompaniamencie góralskiej muzyki na żywo. Gorąca herbata, żurek, oscypki, kiełbaski, pajdy chleba ze smalcem i ciepło kominka pozwoliły się ogrzać i można było przejść do rozmów z branżowego podwórka i innych ciekawych i wesołych rozmów. W czasie posiady, jak zwykle panowała rodzinna atmosfera.
Tradycją jest też wykonanie wspólnego „rodzinnego” zdjęcia, a były Cechmistrz Marek Gołąbek podziękował wszystkim za wspólnie spędzony czas i zaprosił na kolejne spotkania.

fotorelacja znajduje się pod linkiem: link google drive
Dziękujemy za wspólną zabawę.