Relacja z październikowego spotkania

Spotkanie członków KCF,
28 października 2021
Zabrze restauracja „Impresja”

Długo przyszło nam czekać na spotkanie w realu, ale udało się. 28 października 2021, do zabrzańskiej restauracji „Impresja”, na zaproszenie Zarządu Krajowego cechu Fotografów oraz Klubu Artystycznej Fotografii działającego przy KCF, przyjechało wielu członków naszej organizacji.
Dzięki gościnności restauracji „Impresja”, udało się przygotować świetne miejsce do ekspozycji zdjęć autorstwa nowej szefowej KAF – Hanny Dereckiej oraz mini studio, które posłużyło do przeprowadzenia krótkich warsztatów.
Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem uczestników oraz symbolicznym przekazaniem władzy nowo wybranemu cechmistrzowi. Odchodzący cechmistrz Marek Gołąbek, przekazał cechowy łańcuch na ręce Romana Borkowskiego – cechmistrza honorowego, który następnie z życzeniami sukcesów i satysfakcji z pracy, wręczył symbol Michałowi Jedynakowi.
Kolejnym punktem była prezentacja prac Hanny Dereckiej, która zaprezentowała także swoje metody i sposoby na efektowną pracę w studio, z wykorzystaniem oświetlenia firmy ATLAS.
Uczestnicy spotkania mieli również okazję zapoznać się z ciekawymi produktami firm: Stroboss, Godox, Quadralite i osobiście sprawdzić możliwości techniczne prezentowanego sprzętu w improwizowanym mini studio.
Podsumowując należy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji spotkania oraz koleżankom i kolegom, którzy licznie przybyli do Zabrza. To miłe i radosne spotkanie, po długich miesiącach obostrzeń pandemicznych przyniosło wiele nowych inspiracji, pomysłów i sił do dalszych, twórczych działań.