Relacja ze spotkania 23.02.2023

W dniu 23.02.2023 odbyło się spotkanie członków KCF pod tematem: Fotografia w pudełkach.
Tym razem byliśmy w Będzinie w gościnnym studio Foto Borkowscy.
Przywitała nas miła niespodzianka – smaczne ciasto, które osobiście upiekła Kasia Borkowska-Kowal.
Po złożeniu imieninowych życzeń naszemu seniorowi Romanowi Borkowskiemu Cechmistrz Michał Jedynak zdał relację z działań zarządu KCF
- Kodeks dobrych praktyk RODO – relacja z postępów prac
- Cech złożył wniosek na dofinansowanie z projektu unijnego skierowanego dla takich podmiotów jak nasze stowarzyszenie. Wnioskowaliśmy na dofinansowanie rozwoju Cechu, stronę internetową, sprzęt fotograficzny oraz drukarkę do użytku dla członków cechu itp. Czekamy na pozytywne rozstrzygnięcie.
- Zarząd KCF rozpoczął działania w sprawie Wynagrodzeń dla opiekunów praktyk za uczniów ze szkół technicznych. Informowaliśmy już w osobnym mailigu o sprawie, a chodzi o nierespektowanie przez samorządy ustawy o finansowaniu obowiązkowych praktyk, które uczniowie odbywają w naszych firmach.
Cechmistrz przedstawił też plan spotkań członków KCF do jesieni 2023r:
21-22.04.23 - spotkanie integracyjne członków KCF w Uniejowie, zapisy trwają. Tel: 603893737.
15.06.2023 Walne spotkanie członków, sprawozdawcze.
02.07.23 Weronika w Zamościu, organizowana przez przedstawicieli Lubelskiego Cechu Fotografów.
27.08.23 tradycyjne spotkanie biesiadne.
Zostały też rozdane bezpłatne wejściówki na targi Foto w Łodzi. Tak jak w poprzednich latach KCF objął patronat honorowy nad tymi targami, na które zapraszamy.


UWAGA, zostało nam jeszcze parę wejściówek, zapraszamy do zgłaszania drogą mailową, decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Po zakończeniu tematów informacyjno-organizacyjnych przeszliśmy do głównego tematu spotkania, czyli fotografii w boksach. Spotkanie poprowadzili Michał Jedynak i Marek Gołąbek. Na wstępie dowiedzieliśmy się skąd wziął się pomysł robienia takich zdjęć i jakie były początki. Michał opowiedział też jak można samemu wykonać taką skrzynię. Omówione zostały też sposoby marketingu i sprzedaży tego typu zdjęć. Potem mogliśmy zobaczyć, jak wykonuje się takie zdjęcia. Sposób oświetlenia i wykonywania zdjęć pokazał Michał, a Marek przedstawił obróbkę i sposób składania zdjęć. Myślimy, że teraz już nikt z obecnych na spotkaniu nie będzie obawiał się, że nie poradzi sobie przyjmując zlecenie na takie nietypowe zdjęcia.
Jeszcze raz dziękujemy Romanowi, Kasi i Wojtkowi za udostępnienie nam swojego studia i za wspaniałą gościnę.