"RODO" na XXI Targach Film-Foto-Video

Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video
oraz Technologii Multimedialnych Film Video Foto w Łodzi

 

W dniach 12-14 kwietnia 2018 w Łodzi odbywały się XXI Targi Film-Foto-Video. Krajowy Cech Fotografów objął wydarzenie Honorowym Patronatem i aktywnie uczestniczył w organizacji, poprzez przygotowanie prelekcji pt. „RODO, czyli nowe unijne rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych – zagrożenia i korzyści dla fotografów”. Spotkanie prowadzone przez Radcę Prawnego Katarzynę Orzeł, cieszyło ogromnym zainteresowaniem. Fakt, iż sala wypełniła się po brzegi osobami żywo zainteresowanymi tematem, pokazuje, że wydarzenie było trafionym pomysłem.

Spotkanie rozpoczął Cechmistrz Marek Gołąbek, witając gości oraz przedstawiając prowadzącą. Pani Katarzyna Orzeł w sposób jasny i konkretny przedstawiła główne założenia rozporządzenia RODO, które wchodzi w życie 25 maja 2018 r. Po części wstępnej, forma prelekcji przekształciła się w tryb odpowiedzi na zadawane pytania, których było bardzo dużo. Pytający otrzymywali rzeczowe odpowiedzi, co zdecydowanie poszerzyło wiedzę wszystkich zgromadzonych. Cechmistrz M.G.  zaprosił też wszystkich obecnych na zali do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach święta patronalnego fotografów „Weronika 2018” 8 i 9 lipca w Szczytnie.

Koordynatorem prelekcji był  członek zarządu KCF Bogusław Makar.

Targi w Łodzi były doskonałą okazją do zapoznania się z nowinkami technicznymi, uczestnictwa w licznych spotkaniach z cenionymi i znanymi fotografami. Niewątpliwie była to także świetna okazja do rozmów branżowych i nie tylko. Mimo, że wydarzenie ewoluuje i przez lata zmienia swoje oblicze, zawsze jest to miejsce, gdzie można się integrować, wspominać, czy planować wspólne przedsięwzięcia.

Dziękujemy wszystkim obecnym i do zobaczenia za rok.