Spotkanie członków KCF w Studio Foto Borkowscy Będzin 22 lutego 2018

Spotkanie członków KCF w Studio Foto Borkowscy
Będzin 22 lutego 2018

22 lutego 2018 w Będzinie odbyło się spotkanie członków Krajowego Cechu Fotografów. Witając przybyłych, Cechmistrz Gołąbek zauważył, iż dzień ten ma charakter szczególny ze względu na osobę Romana Borkowskiego. Tradycją już, stało się cechowe, imieninowe winszowanie - gospodarzowi i zasłużonemu członkowi KCF. Uczestnicy ugoszczeni zostali lampką musującego wina oraz „warkoczem św. Doroty”, czyli oryginalnym ciastem regionalnym z cukierni rodzinnej państwa Tkaczów z Będzina. Receptura wypieku posiada certyfikat patentu zastrzeżonego.

         

Po części uroczystej, Marek Gołąbek przedstawił sprawozdanie z wyjazdu delegacji Krajowego Cechu Fotografów oraz Wielkopolskiego Cechu Fotografów do Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie. Celem wizyty było spotkanie robocze w kwestii rozwiązania niejasności dotyczących wdrożenia nowej maski biometrycznej do dowodów osobistych. Głos w sprawie informacji uzyskanych w czasie wyjazdu zabrał również pan Bogusław Makar i Jarosław Deka, którzy byli również uczestnikami tego spotkania.  Szczegółowe sprawozdanie z wyjazdu przesłane zostanie do wszystkich członków zwyczajnych KCF po uzgodnieniu ze stroną rządową.

Następnie, Mikołaj Mikołajczyk omówił plan spotkania z fotografikiem Emilem Bilińskim, 22 marca 2018 w Krakowie. Gość opowie o swoich pracach wykonanych przy pomocy sprzętu oświetleniowego firmy Broncolor
W kolejnej części, uczestnicy zapoznali się z bieżącymi sprawami dotyczącymi uroczystych obchodów święta Weroniki w Szczytnie, zaplanowanych na lipiec 2018.
W czasie spotkania znalazł się również czas na wspomnienia. W latach 1997-1999 odbyły się warsztaty prowadzone przez  Michaela Belza oraz Mario Rabensteina.  Uczestnicy spotkania, obejrzeli film poświęcony tamtym wydarzeniom i mogli przenieść się pamięcią w czas fotografii analogowej, wspólnego zmagania się z niełatwym tematem jakim jest „Portret w plenerze” jak również „Studyjne zdjęcia o tematyce erotycznej”.
Ostatnim punktem wieczoru, było ogłoszenie wyników lutowego konkursu fotograficznego, którego tematem był „Portret dziecka”.
I miejsce – Arkadiusz Tumidajski
II miejsce – Andrzej Barutowicz
III miejsce – Szymon Brodacki
Omówiona została też praca wykonana w studio Foto-Marek przez uczennicę Marka Gołąbka i praca autorstwa Bolesława Sobańskiego
Przewodniczący Klubu Artystycznej Fotografii, Mikołaj Mikołajczyk zwrócił się do obecnych z prośbą o zgłaszanie prac tematycznych do konkursu w następnych miesiącach. Twórcza rywalizacja jest doskonałym sposobem na oderwanie się od codziennej rutyny, a jednocześnie mobilizuje do kreatywnego działania.
Na zakończenie spotkania, Roman Borkowski podziękował za przybycie, życzenia i za miłą atmosferę i zaprosił na przyszły rok.