Spotkanie opłatkowe

Grudniowe spotkania członków KCF mają wyjątkową, uroczystą atmosferę. Nie inaczej było także w czasie przedświątecznego spotkania, na które tradycyjnie zaprosił Zarząd Krajowego Cechu Fotografów. 15 grudnia 2016, w Restauracji „Zielony Ogród” w Zabrzu, przy świątecznym stole spotkała się liczna grupa członków KCF, oraz zaproszeni goście.
Rozpoczynając spotkanie, Cechmistrz przywitał panią Dyrektor Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach – Beatę Białowąs oraz pana Arkadiusza Ławrywiańca, sekretarza ZPAF w Katowicach.
W dalszej części omówione zostały sprawy bieżące, a także najbliższe plany, z których wymienić należy organizację wystawy fotograficznej upamiętniającej życie i twórczość Krzysztofa Niesporka. Otwarcie wystawy zaplanowane zostało na marzec 2017, w pierwszą rocznicę śmierci znakomitego fotografa i kolegi. Miejscem ekspozycji będzie gościnna siedziba ZPAF w Katowicach.
Ważnym wydarzeniem było przyjęcie w poczet członków KCF pana Stanisława Bryga, który na co dzień prowadzi firmę Laboratorium i Sklepy Fotograficzne FOTO LAB, bardziej znaną jako DIGITALALBUM w Mielcu.Firmę zaprezentowal nam jej menager Mariusz Macura.
Po przedstawieniu aktualności, głos zabrała pani Dyrektor Beata Białowąs, która odczytała list posła Michała Wójcika (byłego Dyrektora IRMŚP w Katowicach), adresowany do zgromadzonych. Poseł Wójcik w liście dziękował za całoroczny trud oraz życzył wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku.
Pani Dyrektor zaprosiła do udziału w przyszłorocznych projektach realizowanych prze IRMŚP w Katowicach. Należeć do nich będą m.in. wielka gala zorganizowana z okazji 95 lat istnienia Izby Rzemieślniczej, a także projekt dotyczący promocji i wyróżnieniu wieloletnich, aktywnych mistrzów zawodu. Na zakończenie pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczno-noworoczne i na ręce Cechmistrza przekazała Kalendarz Rzemieślników i Zespolu Śląsk. Publikacja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, nie tylko z powodu pięknej fotografii okładkowej, na której znalazł się pan Marek Gołąbek reprezentujący cech fotografów, ale na uznanie zasłużyła ciekawa ogólna koncepcja kalendarza.
W dalszej kolejności głos zabrał pan Arkadiusz Ławrywianiec, który w imieniu Zarządu ZPAF z panią Prezes Katarzyną Łata-Wroną na czele, złożył serdeczne życzenia świąteczne i na ręce Cechmistrza przekazał upominek.
Na zakończenie części oficjalnej, Marek Gołąbek złożył zebranym życzenia w imieniu własnym oraz całego Zarządu, po czym nastąpiło tradycyjne dzielenie się opłatkiem i indywidualne składanie życzeń.
Na odświętnym stole nie zabrakło charakterystycznych potraw bożonarodzeniowych: barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, śledzie.
Na spotkaniu zjawił się także Święty Mikołaj, fundatorem prezentów był Jarosław Deka z Foto u Jarka w Żywcu oraz Zarząd KCF. Jeszcze przed rozdaniem prezentów zrobiliśmy grupowe zdjęcie.

Po radosnym rozdaniu prezentów, pamiątkowych fotografiach, nadeszła pora na rozmowy, dyskusje i wymianę doświadczeń z różnych dziedzin życia, nie tylko tej zawodowej.
Spotkanie upływało w miłej, świątecznej , radosnej atmosferze. Było niecodzienną okazją do integracji, rozmów i wymiany spostrzeżeń.

Wszystkim zebranym serdecznie dziękujemy za liczny udział i zapraszamy na styczniowe spotkanie członków KCF.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku 2017, w imieniu Zarządu pragniemy jeszcze raz złożyć najlepsze życzenia radości, szczęścia i spełnienia w sferze zawodowej i osobistej dla wszystkich członków KCF wraz z rodzinami.

Nasze noworoczne spotkanie odbędzie się 26 stycznia.

TC
Autor zdjęć:Szymon Brodacki