Sprawozdanie ze spotkania w Chorzowie

Witam koleżanki i koledzy

Jak podawałem w poprzednim komunikacie kolejne nasze spotkanie odbyło się w klimatycznej restauracji Piwniczka Pikollo w Chorzowie
Zgromadzonych gości przywitał Marek Gołąbek. Tradycją stało się już że podczas lutowych spotkań obchodzimy imieniny honorowego cechmistrza Romana Borkowskiego, któremu życzenia złożył obecny cechmistrz Marek Gołąbek a sto lat odśpiewali uczestnicy spotkania.
Następnym punktem programu była relacja z kuligu, którą przekazał nam Bogusław Makar. (Relację z kuligu możecie również przeczytać w komunikacie KCF z dnia 1.02.2020r.)
26 stycznia odbyły się targi rekwizytów fotograficzny do sesji dziecięcych. Barwinie opowiedzieli o nich M. Paszkowska raz M. Jedynak
Następnie Marek Gołąbek poinformował o postępie prac nad kodeksem dobrych praktyk oraz o tym że KCF po raz kolejny został  patronem honorowym  targów w Łodzi które odbędą się 2 do 4 kwietnia 2020
Omówione zostało również pismo do Ministerstwa Cyfryzacji na które nie dostaliśmy odpowiedzi oraz pomysł na napisanie następnego pisma powołującego się na inne kraje Unii Europejskiej chroniące fotografów, członków cechów przed pomysłami min. Cyfryzacji dotyczącymi zdjęć biometrycznych.

Ciekawym pkt. spotkania było wystąpienie przedstawiciela firmy Zalamo Andrzeja Błaszczyka. Prezentacja dotyczyła możliwości zwiększenia obrotów z różnych imprez, które fotografujemy (np. komunie, śluby, itd.) za pośrednictwem firmy Zalamo.
Ważna informacja: Zalamo deklaruje do końca 2020r. dla wszystkich członków KCF indywidualną bezpłatną pomoc w założeniu konta oraz instruktaż w przyjmowaniu i realizacji zleceń złożonych poprzez tą platformę.

Wyniki kolejnego konkursu fotograficznego pt. „Ojciec i syn” ogłosił szef KAF Mikołaj Mikołajczyk:
I miejsce: Józef Ciszek
II miejsce: Wojciech Borkowski
III miejsce: Andrzej Barutowicz
Gratulujemy laureatom.!!!


Na koniec na następne spotkanie które odbędzie się 26 marca 2020r. Tematem będzie „Fotografia Przedszkolna” Know how nowoczesny fotografii przedszkolnej poprowadzi Michał Jedynak. Więcej informacji następnym komunikacie.
Rzecznik KCF
Jarosław Deka