Zaproszenie na Kulig 2023

Koleżanki i Koledzy, 

Zapraszamy Was na nasz tradycyjny coroczny Kulig, który tym razem zaplanowaliśmy 21 stycznia 2023r. Jest to wspaniała okazja na integrację. Mamy przewidziane wspaniałe atrakcje dla najmłodszych, małe upominki, zarówno dla wnuków jak i dziadków, a wszystko to dopełni biała aura, która w Wiśle nas nie zawiedzie.
Zjazd na workach z sianem będzie niezapomnianą zabawą! Nie zapomnijcie również sanek! Już teraz mamy zapewnienie obecności co najmniej kilku dzieciaków, a zapraszamy kolejne.

A teraz szczegóły:
Data kuligu to 21.01.2023 godz. 19:00, zbiórka na ulicy Wyzwolenia 48, Wisła - Nowa Osada. 
Start zaprzęgami konnymi w saniach (śnieg mamy zamówiony) z ul. Wyzwolenia 48. Jedziemy śpiewająco około 3 km doliną Gościejowa u stóp góry Jarzębata oraz Wróblónek (szczyt kolei linowej Nowa Osada). Zawracamy u stóp 3 Kopców i galopem pędzimy na pyszne jadło do Kolyby pod Kasztanem, gdzie czekają na nas szumne gaździny z poczęstunkami.
Proponowane menu: Na wejściu chleb ze smalcem, ciepła herbatka z zielin, grzane winko i gorący żurek.
Następnie w celu spalenia kalorii i pozbycia się zbędnych promili potańcujemy przy muzyce zaproszonej kapeli góralskiej. Gdy znowu nabierzemy apetytu, każdy ze smakiem będzie mógł skonsumować samodzielnie upieczoną  na dużym palenisku, pyszną kiełbaskę, żeby nie wrócić głodnym na kwaterę.

Kwatery rezerwujemy we własnym zakresie na http://www.dworeknadwisla.pl/cennik.php To bardzo ładny obiekt, który mieści się 50 m od startu kuligu i 15-20 min spokojnym spacerkiem od centrum miasta. Za rozsądne pieniądze można spędzić noc wraz ze śniadankiem. Na hasło "Kulig KCF" postaram się załatwić rabat.
Koszt kuligu za osobę wynosi 110 zł (cena dla dzieci 80 zł). Cena zawiera: przejazd zaprzęgiem konnym, wszystkie wymienione potrawy, napoje oraz kapelę góralską, która pogodo i zagro do tańca. Dużym atutem jest to, że w Kolybie możemy zostać dłużej niż tradycyjny kulig ponieważ po nas nie ma już kolejnej grupy.

Mam nadzieję, że frekwencja dopisze i obecna sytuacja, a przede wszystkim zdrowie, pozwoli nam się spotkać w jak największym gronie! DO ZOBACZENIA!!!


Do 14 stycznia prosimy o zgłoszenia na maila cechowego: biuro@fotograf.org.pl lub telefonicznie na tel. Szymona: 881004025. Płatność zbieramy na miejscu.
Do Kolby można zabierać własne trunki, bez problemu. Herbatka i chlebek na miejscu do oporu!

Do zobaczenia!
Szymon Brodacki